Naše mateřská škola má tři odloučená pracoviště s provozní dobou od 6.00 do 16.30 hod. Zřizovatelem školy je Město Volary.                                                            Celková kapacita mateřské školy je 166 dětí a počet tříd od září bude 7.                                                                                První budova je na Sídlišti Míru a je zároveň sídlem školy. Druhá budova je v ulici Revoluční,  poblíž  vlakového nádraží  a poslední třetí odloučené pracoviště se nachází na Soumarském mostě. Toto třetí odloučené pracoviště je nově vznikající lesní mateřská škola.                                Volarské budovy mají obě  vlastní školní kuchyni s jídelnou a na Soumarském mostě vzniká výdejna lesní mateřské školy, do které se bude dětem jídlo dovážet.